Nagdos Fix

Seo

İnsanlar bir bilgi veya ürün araştırması yaparken artık çağımızın en önemli buluşlarından biri olan arama motorlarını kullanmaktadır. Aklımıza gelebilecek birçok bilgi bu araştırma yöntemi ile önümüze çıkabilmektedir. Bu duruma karşı web siteleri kendi alanlarında arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için bazı çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar ise Seo ile gerçekleşmektedir.

seo

Seo Temel Amacı

Seo çalışmalarının temel amacı arama motorlarının algoritmasına göre içeriğin bulunabilirliğini artırmaktır. Bu çalışmalar sayesinde arama motoru algoritmaları web sitesini taradığında onun gerekli bilgiye sahip olduğunu algılayarak üst sıralara çıkarabilmektedir. Burada önemli olan ise arma motorlarının algoritmasının iyi bilinmesidir. Bu algoritma oldukça zordur ve herkes tarafından kolaylıkla çözülemeyeceği için konusunda uzman olan kişilerden bu hizmet alınmalıdır. Konu hakkında tam olarak bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından yapılabilecek optimizasyonlar ise web sitesine kalıcı zararlar verebilir ve arama motorları üzerindeki sayfalarda kaybolabilir.

Seo Nasıl Yapılmalıdır?

Yapılacak olan Seo farklı kategorilerde değerlendirilerek bir bütün halde yürütülmelidir. Öncelikle web sitesinin kullanıcı dostu olması gerekir. Arama motorları bu konuya çok önem vermektedir. İçeriğin yeterli olması da sıralamalarda başarıyı yakalamak için önemli olan noktalardan biridir. Burada içerik olarak sadece yazı anlaşılmamalıdır. Web sitesinin içerik yönetimine göre görsel olarak da yeterli içerik bulunmalıdır. Ayrıca bu içeriklerin hepsinin özgün olması gerekir.

Arama motorları robotları belirli aralıklarla web sitenize gelerek bilgilerinizi tararlar. Burada tarama yaparken de bazı kodlamalarınıza göre bu taramayı gerçekleştirirler. Bu nedenle web sitenizin kod bakımından da sade ve çalışabilen bir yapıya sahip olması gerekebilir. Gereksiz kodlamalar veya çalışmayan kodlar, bozuk linkler, gereksiz etiketler, çok fazla iç linkleme, çok fazla dış linkleme gibi durumlar arama motoru robotlarının gözünden kaçmamaktadır. Bu tip hatalarda düzeltilerek sitenin kalitesi yükseltilmelidir.

Hemen çıkma oranı da arama sıralamalarında önemle karşılanan bir unsudur. Ziyaretçi web sitenize girdiğinde ne kadar sitenize gezinti yaparsa hemen çıkma oranı da o kadar düşecektir. Bunu sağlamak içinse sağlam içeriğin yanı sıra görsel olarak da web sitesi düzenlenmelidir.

Seo oldukça geniş kategorilere sahiptir ve bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Nagdos, olarak verdiğimiz bu hizmette web sitenizin neye ihtiyacı olduğu öncelikle analiz edilmekte ve daha sonrasında gerekli olan bütün düzenlemeler ve eklemeler uygulanmaktadır. Böylelikle arama motorlarında başarıyı artırmanın şansını yakalayabilirsiniz.

Birlikte Muhteşem İşler Yapalım !

Aynı şeyleri düşünüyor, aynı dili konuşuyoruz. Hemen bizimle modern dünya'ya ilk adımınızı atın.

İlk Adımı Atın