Nagdos Fix

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Bir kurumun kendini en iyi şekilde anlatması ve kurumsal kimliğini doğru bir şekilde inşa etmesi başarıyı daha etkili bir şekilde yakalamasına olanak sağlar. Kurum yöneticileri bu konuda çalışma yapmaya kalktıklarında kurumsal kimlik tasarımı konusunda uzman olmadıkları için tam olarak etkili bir kimlik oluşturamayabilir. Böyle bir durum sonucunda oluşabilecek zararları engellemek içinse bu konuda doğru kişiler ile çalışmak hayati önem taşır.

kurumsal kimlik

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir?

Kurumsal kimlik tasarımı, kimliğin oluşturulacağı kurumun, hem iç hem de dış görüntüsünü ifade etmektedir. Ürün ve hizmetlerin en iyi şekilde pazarlanması için gerekli olan çalışmalar yapılarak kurumsal kimliğin en etkili şekilde oluşturulması sağlanır. Burada markalaşmak çok önemlidir. Verilen ürün veya hizmet için belirlenen isimler markalaştırılarak müşteri kitlesi üzerinde etkili bir kimlik oluşturulmaya çalışılır.

Neden Kurumsal Kimlik Tasarımı Yapılmalıdır?

Profesyonel bir şekilde hazırlanan kurumsal kimlik tasarımı birçok avantajı beraberinde getirir. Öncelikle firma isminin, logosunun ve sloganının en iyi şekilde ön plana çıkarılarak insanların hafızalarında yer edinmesi sağlanır. Böylelikle artık sizi hiç duymamış insanlar sizin hakkınızda kaliteli bir bilgiye sahip olur. Görsellik günümüzde oldukça önemlidir. Kimlik tasarımında ise bu duruma çok dikkat edilir. Kimlik tasarımında kullanılan görseller firmanın sektörüne ve işleyişine uygun olarak geliştirilir ve böylelikle insanların görsel beğenisi alınarak daha kaliteli bir müşteri etkileşimi sağlanır.

Yapılan çalışmalarda firma bir bütün olarak ele alınır. Bu nedenle logo tasarımı ve slogan çok önemli bir yere sahiptir. Eğer gerek duyulursa yeni bir logo çalışması yapılabilir. Bilinmektedir ki firmaların logoları insanlar üzerinde etkili bir yere sahiptir. Firmanın sektörüne göre çizilecek profesyonel bir logo kurumun daha deneyimli, güvenilir ve kaliteli olduğunu yansıtabilir. Aynı şekilde sloganda müşterileri etkileyebilecek bir dinamik yapıya sahip olması gerekir. Yapılan bu tip çalışmalar aynı zamanda kartvizitler, promosyon ürünler, şirket içi tasarımları da etkileyerek en iyi tasarım hedeflenir.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firma kurumsal kimlik tasarımı çalışması yaptırmaya karar verdiğinde konusunda profesyonel bir ekiple çalışması çok önemlidir. Çünkü bu çalışma firmanın başarısını doğrudan etkileyeceği için işin şansa bırakılmaması gerekir. Nagdos olarak bu konuda sizlere geniş ufkumuz ve yenilikçi yaklaşımımız ile profesyonel olarak hizmet vererek kurumsal kimliğinizin en iyi şekilde tasarlanmasını ve sunulmasını sağlamaktayız. Verdiğimiz bu hizmet ile başarınızı bir adım öteye taşıyarak firma bilinirliliğinizi artırdığınız gibi geleceğe daha güzel bakabilirsiniz.

Birlikte Muhteşem İşler Yapalım !

Aynı şeyleri düşünüyor, aynı dili konuşuyoruz. Hemen bizimle modern dünya'ya ilk adımınızı atın.

İlk Adımı Atın