Nagdos Fix

Hosting Domain

İnternet aleminde var olmak için bazı temel adımların atılması gerekir. Bu adımlar olmadan internette bir web sitesine sahip olamayız. Bunlardan biri domain diğeri ise hosting unsurlarıdır. İki unsurun tamamlanması ile artık web sitesi kurularak istediğimiz şekilde web sitemizi yönetebiliriz. Hosting ve domain almadan önce ise bu konuda hizmet verecek olan firmaların kalitesini araştırmamız gerekir. Çünkü bu alanlarda yaşanacak sorunlar ve kesintiler diğer olarak web sitemizi etkileyecektir.

hosting & domain

Domain Alınma Süreci

Domain Türkçe olarak alan adı anlamına gelmektedir. Domain ismi bazı uzantılar almaktadır. Bunlar genel olarak .com, .net, .org, .biz gibi alan uzantılarıdır. Bu uzantılar oldukça çoktur ve ülkelere göre değişiklik gösteren uzantılar vardır. Seçtiğiniz uzantıdan bir domain almak için o uzantıda daha önceden hiç alınmayan bir domain ismi seçmeniz gerekmektedir. Aynı uzantıya sahip birden fazla aynı isim kayıt edilememektedir. Bu nedenle kendinize özgü bir domain ismi bulduktan sonra satın alarak kendi adınıza kaydettirebilirsiniz.

Domainler en az 1 yıl olarak kayıt altına alınabilmektedir. Daha uzun süreler içinde kayıt ücreti ödemeniz ve kayıt altına almanızda mümkündür. Domain süreniz bittiğinde ise yenilemeniz gerekmektedir. Yenileme işlemi yapmadığınızda bir süre sonra domain sizin kaydınızdan düşmektedir.

Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alan adınızı aldıktan sonra bu alan adının bir web sitesine dönüşmesi için hostinge ihtiyacınız olacaktır. Hosting sizin verilerinizin internet ortamında görüntülenebilmesi için oluşturulan bir sunucu hizmetidir. Bu hizmeti alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan en önemlisi hosting hizmeti alacağınız firmanın bu konuda sizlere verdiği kaliteli hizmet ve teknik destektir.

Kaliteli bir sunucu olması gereklidir çünkü sunucu ile olan bağlantılarda yaşanacak kesinti sizin web sitenizin ulaşılamaz olmasına neden olacaktır. Buda işlemlerinizin yarıda kesilmesi anlamına gelir. Teknik destek ise çok önemli olan diğer bir konudur. Sunucular ne kadar kaliteli olursa olsun problem çıkmama garantisi yoktur. Burada önemli olan yaşanan bu problemlere ne kadar hızlı bir şekilde müdahale edildiğidir. Eğer bu konuda gerekli müdahaleler zamanında yapılıyorsa bu oldukça başarılı bir hizmettir.

Nagdos olarak sizlere sunduğumuz domain ve hosting hizmetleri sayesinde sorunsuz bir şekilde domain alma işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi hosting paketlerini inceleyerek sizlere en uygun olarak hosting paketinin alınmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle kesintisiz bir şekilde hizmet verebileceğiniz bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Verilen bu hizmet sayesinde web sitenizin daha etkili bir şekilde çalışması sağlanabilir.

Birlikte Muhteşem İşler Yapalım !

Aynı şeyleri düşünüyor, aynı dili konuşuyoruz. Hemen bizimle modern dünya'ya ilk adımınızı atın.

İlk Adımı Atın