Nagdos Fix
Seo Nedir ?
17 Ekim

Seo Nedir ?

Seo nedir sorusunu bir web sitesine sahip olan ve bu web sitesinin başarılı bir trafiğe sahip olmasını isteyenler sormaktadır. Seo Türkçe olarak “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak adlandırılmaktadır. Buradan anlaşıldığı gibi web sitesinin bazı çalışmalar sonucunda arma motorlarına optimizasyonunun sağlanması ve böylelikle aramalarda başarılı sıralamaların elde edilmesi için bu çalışmalar gerçekleştirilmekte.

Arama motorları kendilerinin belirlediği bazı algoritmalar ile arama sıralamalarını oluşturmaktadır. Arama motorları bazı yayınları ile bu algoritma için nelerin önemli olduğunu paylaşmaktadır. Ancak iş pratiğe geldiğinde daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyulmakta. Bu algoritmanın en iyi şekilde anlaşılması ve ona göre en iyi şekilde web sitesinin ayarlanması deneme yanılma yöntemleri ile gerçekleştirilebilir. Ancak bu çok büyük bir zamana mal olacaktır. Özellikle işletmelerin bu şekilde zaman kaybetmesi doğru olmayacağından profesyonel hizmet alınmaktadır.

Arama motorlarında başarılı olmak için gerçekleştirilen Seo çalışmaları iki farklı kategoride incelenebilir. Seo nedir sorusuna cevap olarak İç Seo ve Dış Seo çalışmalarının birleşimi denilebilir. İç Seo çalışmalarında web sitesinin yapısı ile ilgili düzenlemeler gerçekleştirilmekte. Arama motorlarının en iyi şekilde sitenizi taraması ve başarılı bulması için gerekli olan alt yapı düzenlemeleri yapılır. Birçok çalışma İç Seo işlemlerinde yerine getirilir. Özgün içerik üretmek, web tasarımında varsa sorunları düzenlemek, web sitesinin çalışmayan fonksiyonlarını kaldırma veya düzenleme, görsellerin en iyi şekilde sunulması, sitenin hızlı çalışması için hem kod düzenlemeleri hem de hosting düzenlemeleri gerçekleştirilmeli.

Dış Seo çalışmalarında ise farklı yöntemler kullanılmakta. Dış Seo çalışmalarında web siteniz için backlink çalışmaları, tanıtımı sayfaları oluşturma, sosyal medyada etkili bir şekilde var olmasını sağlama, dizin eklemeleri, destekleyici siteler oluşturma, Adwords reklamları ile reklam desteği gibi birçok işlem uygulanır. Diğer taraftan sitenin gerçekleştirdiği davranışlardan spam olarak adlandırılan ve arama motorları tarafından ceza yenebilecek hareketlerin engellenmesi de Dış Seo çalışmalarında yürütülmelidir.

Başarılı bir web sitesine sahip olmak için Seo nedir sorusunun cevabını çok iyi şekilde öğrenilmesi büyük bir katkı sağlamaktadır. Ancak Seo çalışmalarının doğru bir şekilde yürütülmesi içinde kesinlikle profesyonel bir hizmetin alınması gerekir.

Birlikte Muhteşem İşler Yapalım !

Aynı şeyleri düşünüyor, aynı dili konuşuyoruz. Hemen bizimle modern dünya'ya ilk adımınızı atın.

İlk Adımı Atın