Nagdos Fix
Responsive Web Tasarım
14 Ekim

Responsive Web Tasarım

Responsive web tasarım ilk olarak 2010 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Son birkaç yıldır ise oldukça yaygın hale gelmiştir. Responsive aynı zamanda uyumlu ve duyarlı web tasarım anlamına da gelmektedir. Responsive web tasarımına duyulan ihtiyacın ana nedeni ise mobil ve tablet cihazlardır. Responsive özelliği olmayan bir web sitesine mobil cihazlardan giriş yapıldığında ekranın büyütülerek incelenmesi gerekir. Ancak Responsive özelliği web sitesinde varsa bu durumda web sitesindeki görseller, yazılar ve diğer özellikle kullanılan mobil veya tablet cihazının ekran özelliğine göre şekil alarak daha iyi bir kullanıma olanak sağlıyor.

Kullanıcı deneyiminin artırılması web sitelerinin daha iyi verim alması için çok önemlidir. Günümüzde ise mobil cihazlarda internet kullanımı çok yoğun olduğu için web sitenizin mobil uyumlu tasarıma sahip olmaması kullanıcıların web sitenizde gezmesine engel olduğu gibi ziyaretçi kaybetmenize de yol açar. Bu nedenle web tasarımı edinirken Resposive tasarımının da olması çok önemlidir.

Artık günümüzde web tasarımları aynı zamanda mobil uyumlu olarak tasarlanmaktadır. Ancak eski bir tasarımınız varsa da bunu değiştirmek zorunda değilsiniz. Konusunda uzman ve bu konuda yeterli bir bilgiye sahip olan tasarımlarılar ile Resposive web tasarım çalışması yapabilir ve var olan web tasarımınızın mobil uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle yeni bir tasarıma geçmek yerine var olan tasarımınızın uyumlu hale gelmesini sağlamak mümkün.

Başarılı bir web sitesi sahibi olmak için web tasarımı büyük önem taşımaktadır. Bu önem aynı zamanda Seo içinde gerekir. Seo çalışmalarında özellikle İç Seo yaparken web sitenizin mobil uyumlu olması büyük önem taşır. Mobil uyumlu olmayan sitelerde kalite düşeceği için arama motorları üzerindeki etkinizde olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle Resposive web tasarım çalışmalarına önem verilerek gerekli yeniliklere sahip olmanız gerekir.

Mobil uyumlu olan web sitelerine hangi mobil cihazdan girerseniz girin uyumluluk sayesinde cihazın ekran çözünürlüğüne göre web siteniz uyumlu bir düzen alacaktır. Böylelikle ziyaretçi daha rahat bir web sitesi deneyimi alacağı için web siteniz ile etkileşimi de artacaktır. Mobil internet kullanımının hızlı bir şekilde arttığı günümüzde web sitenizin mobil uyumlu olması çok önemlidir.

Birlikte Muhteşem İşler Yapalım !

Aynı şeyleri düşünüyor, aynı dili konuşuyoruz. Hemen bizimle modern dünya'ya ilk adımınızı atın.

İlk Adımı Atın