Nagdos Fix
Mobil Uyumlu Web Tasarım
29 Nisan

Mobil Uyumlu Web Tasarım

2000’li yılların başından itibaren süregelen teknolojik gelişmeler elbette zamanla daha da ilerledi. Bilgisayarların ve cep telefonlarının hayatımıza girmesiyle her bilgiyi bu küçük kutucuklarda arıyoruz. İş yerleri, okullar, sağlık kuruluşları, devlet daireleri, şirketler vb. birçok yerin artık web adresi var. Bizler bir yere gitmeden, bir yerden alışveriş yapmadan önce mutlaka o yerin web adresine bakıyoruz.

Web adresleri sıklıkla tıklanan bağlantılar olduğundan tasarımları da çok önemli. İnsanları cezbedecek, dikkatlerini çekecek farklı tasarımlar, canlı renkler ön planda olmalı. Web tasarımı yapan uzman tasarımcıların dikkat ettiği birçok nokta var. Bunlardan biri de bu web tasarım hizmetinizin mobil uyumlu olması. Mobil uyumlu olmayan web siteleri için artık pek de kullanışlı denilemiyor.

Çağımızın Getirisi Cep Telefonları ve Bilgisayarlar

İçerik olarak tamamlanan web sitelerinin yalnızca bilgisayar destekli olması maalesef yeterli olmuyor. Çünkü günümüzde artık cep telefonları bilgisayarlardan çok kullanılmakta. Şirket çalışanları bile bazı dosyalarını cep telefonlarından açarak veri girişi, iş kontrolü sağlayabiliyor. Bu nedenle web siteleri tasarlanırken cep telefonlarından da açılabilir olması gerekiyor.

Cep telefonları içinde bulunan birçok özellik bilgisayara gerek bırakmıyor. İşlemci gücü, kapasitesi, ekran ayarları gibi birçok özellik sizi uğraşlardan uzaklaştırmakta.

Web tasarımları yapılırken bu nedenlerle cep telefon destekli olması çok önemli. Hatta mobil uyumlu olmayan web içerikleri artık yok denecek kadar az olmak durumunda. Firmalar ulaşılabilirliğini arttırmak istiyorsa kesinlikle web sitelerini her türlü mobil cihazdan açılabilir yapmalı.

Mobil uyumlu web tasarım maliyeti sanıldığı kadar yüksek değildir. Hatta birçok web tasarımına göre daha uygun fiyatlıdır denilebilir. Mobil uyumlu web site sahibi firmalar çok avantajlıdır. Müşteriler açısından bu web siteler daha kolay kullanılabilirdir. Böylelikle firmaların kazanımları artabilir.

Cep telefonlarından erişim sağlanabilen web siteleri kontrol paneli açısından da avantajlıdır. Site yönetiminin tek kontrol paneli ile yapılması maliyet açısından sizlere ciddi kârlar sağlar. Paranın yanı sıra zamandan tasarruf sağlamak da bu işlemleri isteyen insanlar için bir amaçtır.

Mobile uyum sağlayan web siteler yalnızca cep telefonlarında kullanılmaz. Aynı zamanda tabletlerde de kullanılabilir. Bu tarz web siteler her türlü ekrana sığabilecek kapasiteye sahiptir. Biz bu erişime platform bağımsız erişim ismini veriyoruz.

Özellikle sosyal medya ile ilgili bir iş yapıyorsanız kesinlikle mobil uyumlu web siteniz olması gerekir. Bilindiği gibi kimse instagram, twitter, facebook, youtube gibi sosyal medyalar için bilgisayar kullanımı artık yok denecek kadar azdır. Bu uygulamalar kolay yoldan cep telefonları ile açılır. Bu açıdan sosyal uygulamalar üzerinden reklam, kampanya, iş yürütecekseniz mobil uyumlu web tasarım siz ve kullanıcıların iletişimini bir seviye üste taşıyacaktır.

Sizlere Nagdos Teknoloji olarak profesyonel anlamda çözümler sunmaktayız, firmanızın en önemli ihtiyaçlarından biri olan mobil uyumlu web tasarım hizmeti alanında profesyonel anlamda çözümler üretmekteyiz. Hemen bizimle iletişim geçerek çözümlerimizden haberdar olabilirsiniz.

Birlikte Muhteşem İşler Yapalım !

Aynı şeyleri düşünüyor, aynı dili konuşuyoruz. Hemen bizimle modern dünya'ya ilk adımınızı atın.

İlk Adımı Atın